نفرت

بوی گند نفرت در دل

line.gif


معلم یک کودکستان به بچه های کلاس گفت که میخواهد با آنها بازی کند . او به آنها گفت که فردا هر کدام یک کیسه پلاستیکی بردارند و درون آن به تعداد آدمهایی که از آنها بدشان میآید ، سیب زمینی بریزند و با خود به کودکستان بیاورند .

فردا بچه ها با کیسه های پلاستیکی به کودکستان آمدند . در کیسه بعضی ها 2 بعضی ها 3 ، و بعضی ها 5 سیب زمینی بود معلم به بچه ها گفت : تا یک هفته هر کجا که می روند کیسه پلاستیکی را با خود ببرند . روزها به همین ترتیب گذشت و کم کم بچه ها شروع کردند به شکایت از بوی سیب زمینی های گندیده . به علاوه ، آن هایی که سیب زمینی بیشتری داشتند از حمل آن بار سنگین خسته شده بودند . پس از گذشت یک هفته بازی بالاخره تمام شد و بچه ها راحت شدند.

معلم از بچه ها پرسید : از اینکه یک هفته سیب زمینی ها را با خود حمل می کردید چه احساسی داشتید ؟

بچه ها از اینکه مجبور بودند ، سیب زمینی های بد بو و سنگین را همه جا باخود حمل کنند شکایت داشتند .

آنگاه معلم منظور اصلی خود را از این بازی ، این چنین توضیح داد  :

این درست شبیه وضعیتی است که شما کینه آدم هایی که دوستشان ندارید را در دل خود نگه می دارید و همه جا با خود می برید . بوی بد کینه و نفرت قلب شما را فاسد می کند و شما آن را به همه جا همراه خود حمل می کنید . حالا که شما بوی بد سیب زمینی ها را فقط برای یک هفته نتوانستید تحمل کنید .

پس چطور می خواهید بوی بد نفرت را برای تمام عمر در دل خود تحمل کنید؟


/ 5 نظر / 13 بازدید
محمد رضا

سلام اپ زیبای بود من نمی دونم چی گفتم شما ایقد ناراحت شدید.واقعا نمی دونم[سوال] باور کنید من واقعا از اینکه با یک هم رشته ای شاداب و با نشاط اشنا شدم خوشحالم. اخه می دونین تو کارشناسی مثل کاردانی نیست ...اکثرا سن بالا یا کارمند....روحیه ونشاط کاردانی اصلا نی....ای شا ا.. بیاین ببینین. بهر حال نمی دونم چی شد مریم خانوم واقعا اگه از دس من ناراحتین عذر خواهی شدید می کنم.[خجالت] و من همیشه به وب شما میام یه حالی می کنم و می رم.. شما می خواین نیاین اون ور ؟ من هی میام این ور چون واقعا وب قشنگیه دستش درد نکنه[چشمک][قلب]

محمد رضا

سه جمله ي زيبا : 1) اگر اولش به فکر آخرش نباشي آخرش به فکر اولش مي افتي . 2) لذتي که در فراغ هست در وصال نيست چون در فراغ شوق وصال هست و در وصال بيم فراغ . 3) آغاز کسي باش که پايان تو باشد [گل]

حميد م

سلام این چیه نوشتی!!! ترکوندمون!!! بذار روش بیشتر فکر کنم ای ول[دست] [خداحافظ]

امید

واقعا بعضیا ارزش نفرت رو هم ندارن[نیشخند]پس نذاریم سیب زمینی بگنده نفرتشم ول کنیم[خجالت]

محمد رضا

یک دوست وفادار تجسم حقایق خداوند است./[خداحافظ]